Referenční marketing – MLM - penězovodPodívejte se okolo sebe a všude vidíte referenční marketing. Například sousedovi doporučíte koupi správné lopaty na zahradu. V restauraci zase doporučíte „vaše“ pivo. Nebo své kamarádce doporučíte výborný pleťový krém. To jsou jen obyčejné příklady z běžného života. Tato doporučení děláme, aniž bychom nad tím přemýšleli. Prostě doporučujeme to „naše nejlepší“.
Uvědomte si prosím: prodáváte svoje zkušenosti jen tak mimochodem.

MLM je příležitost

Na světě je tolik programů MLM, že nemá ani smysl je počítat. Ne vždy se ale takové programy vytvořily za účelem laskavého doporučení a vrácení energie k nám, v podobě odměny. Nelze si nevšimnout, že většina systémů vykazuje neetické jednání, či skoro by se dalo říci, velmi manipulativní techniky (nabízení zájezdů, podíl na těžbě zlata, kryptoměn a podobně). Pro takové techniky se zažil termín letadlo. Tvůrce vystartuje, „napakuje se“ a odletí … i s vašimi penězi.

Tak to jsem popsal tu stinnou stránku – teď pojďme zapálit oheň ne proto, abychom uhořeli, ale aby nás ohřál. Představte si, že máte zajímavý produkt či službu, se kterou máte osobní zkušenost, a kterou můžete vřele doporučit. Když totiž nemáte osobní zkušenost, pak prodáváte – často tlačíte na pilu! Při osobní zkušenosti si vlastně povídáte – nejprve s vašimi blízkými a pak i s jinými lidmi, kteří mohou slyšet na vaše osobní zkušenosti.

Neprodávejte, doporučujte

Při osobní zkušenosti totiž máte svůj příběh. Ten vykládáte svým kamarádům, přátelům. A na nich je, aby řekli: hele, to mě vážně zajímá – o tom chci slyšet více. Ukaž mi to prosím …

Tímto způsobem nemůžete nikdy naštvat člena rodiny, kamaráda či známého. Naopak – donesete mu užitek, a on o tom bude zase referovat dál. A to je princip referenčního marketingu neboli multilevel marketingu (MLM).

Multilevel – příležitost nebo strašák?

Pokud referujete o vaší osobní zkušenosti, pak je to jednoznačně příležitost … příležitost si vybudovat tzv. penězovod. Vaše síť je takové potrubí, něco jako vodovod. Jen místo vody v ní tečou peníze … vaše energie vložená do stavby této sítě.

Výhodou této sítě je to, že není nutné provádět marketing – reklamu. Není nutné za ni platit! Jenže spousta lidí ví, že bez „vykřičení do světa“ nelze nic prodat. Peníze, které se ušetří na marketingu se rozdělí těm, co o tom referují.

Někdy se můžete doslechnout … ale on je 3 řady nade-mnou a má za mojí práci brát peníze? 😊 Ano, má, protože on učí všechny ty lidi v síti, jak o tom správně referovat. A proto si také zaslouží kus energie.

Pasivní příjem

Čím větší síť vybudujete, o to silnější penězovod máte. Tedy kolik energie do toho vložíte, tolik se vám ji vrátí … a to formou pasivního příjmu.

Pokud již totiž máte v síti lidi, kteří jsou ochotni o výrobku či službě referovat, pak vám přináší příjem, aniž byste museli přímo pracovat. Takto jednoduše můžete řídit svůj čas. Je to vaše svoboda.

Vzdělávání

Vzpomínáte na poslední školu, kde jste získávali znalosti a vědomosti? Kolik jste jich uplatnili v praxi? V MLM je také vzdělávání, které ale není umělým získáváním informací, ale je to ucelený systém o tom, jak referovat o něčem užitečném. Správný MLM systém má perfektně vybudovaný vzdělávací systém, který je nejen závislý od vašeho sponzora (tedy ten co je „nad“ vámi), ale který řeší celá síť.

O MLM bylo napsáno tisíce knih, existuje k tomu tisíce Facebook skupin, a existuje tisíce MLM programů.

Já jsem se rozhodl pro MLM systém Akuna, protože patří mezi stabilní systém již od roku 1999. Řeší jednu z nejcennějších věcí na světě, a to je zdraví. Systém je postaven pro lidi, a ti tento systém milují.

Můžete se podívat na záznam živého vysílání o MLM Akuny.

Ptejte se, co vás zajímá … Rád vám konkrétně ukážu, jak na to.

Kliknutím na tlačítko, můžete začít budovat svůj penězovod hned teď!

Také chci postavit penězovod     > > >